<strong>ACC</strong> Adaptivní  tempomat ACC Adaptivní tempomat

ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. V kolonách a dopravních zácpách a v případě, že je vůz vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, systém brzdí automobil až do úplného zastavení a v závislosti na situaci během krátké doby opět pokračuje v jízdě. Za jízdy pak systém v rámci daných možností udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu, a to v rychlostech od 30 km/h do 160 km/h či 210 km/h v závislosti na modelu.

<strong>ACC</strong> Adaptivní  tempomat

Kdy nefunguje: Systém může mít problém rozpoznat nepohyblivé a malé objekty. Nemusí proto zareagovat na odstavený automobil, kruhový objezd nebo prvky sloužící ke zklidnění dopravy. Může přehlédnout cyklisty, motocyklisty, chodce či zvířata. Může být méně efektivní za některých světelných a klimatických podmínek (tma, oslnění, sníh, mlha). Některé verze systému nejsou aktivní při rychlostech nižších než 30 km/h.

Důležitou součástí systému ACC je mikrovlnný radar středního dosahu, který snímá oblast ve vzdálenosti 2 až 120 m pod úhlem 10 stupňů. Umístěn je v přední části vozidla, pod maskou chladiče. Radar dokáže zachytit pouze tvrdé objekty. Radiové vlny totiž snadno projdou měkkou tkání, např. u chodců či zvěře, a tak na ně ACC nemůže zareagovat

Alternativní názvy: ICC (Intelligent Cruise Control, inteligentní tempomat), DCA (Distance Control Assist, asistent kontroly vzdálenosti), DRCC (Dynamic Radar Cruise Control)